Burmistrz - mgr Dorota Łukomska

obrazek

Stąporków to miasto powstałe na fundamentach przemysłu odlewniczego. To o nas mówi się „Stąporków, miasto grzejników”. Nieoficjalnym symbolem jest właśnie grzejnik żeliwny. 
Tymczasem  Gmina Stąporków to przede wszystkim niezwykle czarujące krajobrazy, urzekające swą różnorodnością tereny, jakby specjalnie ukształtowane po to, aby każdy mógł z nich ku swej uciesze korzystać. Mamy więc zachwycające swym pięknem trasy rowerowe, szlaki piesze, ale też trasę do nart biegowych i nordick walking. A to coraz popularniejsze sporty, które w połączeniu z atrakcyjnością terenu pozwalają na skuteczny relaks, odpoczynek od zgiełku, pośpiechu, codziennego zabiegania.

Gmina Stąporków należy do najmniej zanieczyszczonych obszarów województwa świętokrzyskiego. Duże powierzchnie leśne oraz liczne  zbiorniki wodne są dużą atrakcją turystyczną regionu. 
Można znaleźć  tutaj wiele niepowtarzalnych miejsc i obiektów, które stanowią o wyjątkowości Gminy. Mnogość rezerwatów przyrody, obszarów chronionych Natura 2000 jest potwierdzeniem i przyrodniczej wyjątkowości.
Sensacją paleontologiczną stało się odkrycie tropów dinozaurów, utrwalone na powierzchni piaskowca w rezerwacie przyrody Gagaty Sołtykowskie.

Zapraszam więc do czarującej Gminy Stąporków na dobry odpoczynek!

Dorota Łukomska, Burmistrz Stąporkowa

Zastępca Burmistrza - dr Monika Głazowska-Pawłowska

Sekretarz - mgr Łukasz Kłys

obrazek

Skarbnik - mgr Wojciech Dudzic